Jedinečná pomoc pre útulky nákupom krmiva cez internet. Jednoducho a rýchlo.

V tomto príspevku sa chcem podeliť so skúsenosťou, ako môžeme pomôcť zvieratkám v útulkoch bez toho, aby to časovo obmedzovalo. Taktiež nie je nutné chodiť po obchodoch, nakupovať krmivo, ani ho odnášať osobne do útulkov. Jediné čo je potrebné, je pár minút času a ochota pomôcť.

Ochota sa vždy nájde, času je však málo 

Zrejme budete so mnou súhlasiť, že čas je naším veľkým nepriateľom. Väčšina z nás má pozitívny vzťah k zvieratám a radi by sme im pomohli, keď sa ocitnú v núdzi, väčšinou umiestené v útulkoch. Častokrát sa stáva, že zostane iba pri zámere. Nie, že by sme nechceli, jednoducho sa nám to z časových dôvodov nepodarí.

Pomôžu nové možnosti, technológie a nápady

Jedným z riešení ako pomôcť zvieratkám v útulku, je využiť vymoženosti internetu v spojení s dobrým nápadom.

Nedávno som objavil na internete skvelú stránku www.preutulky.sk, ktorá ponúka nakúpiť presne špecifikované krmivo pre daný útulok a následne ho odošle priamo do vybraného útulku.

Zrejme by bolo vhodné poznamenať, že ma nikto nepožiadal, aby som propagoval túto konkrétnu webovú  stránku. Som presvedčený, že je to skvelý nápad, ako jednoducho pomôcť zvieratkám v útulkoch. Dokonca si viete vybrať, presne ktorému útulku máte záujem pomôcť.

Nepodporujete zisk súkromníkov

V súvislosti s týmto projektom mi napadla otázka, či nie je takýto spôsob pomoci iba šikovný marketingový ťah. Zdá sa, že nie je. Nákupom v spomínanom internetovom obchode nepodporujete zisk súkromníkov, ale pomáhate udržať Československý kastračný program. Navyše prevádzkovatelia e-shopu majú dlhoročnú prax s prevádzkovaním útulku, čo taktiež pridáva na celkovej dôveryhodnosti.

Ako to funguje?

Funguje to veľmi jednoducho a to tak, že cez túto stránku zakúpite presne krmivo, ktoré daný útulok potrebuje. Krmivo je následne odoslané do priamo vami vybranému útulku. Podobný postup nájdete priamo na stránke https://www.preutulky.sk/. Princíp je taký istý, ako keď nakupujete cez akýkoľvek iný e-shop, avšak je tu niekoľko malých rozdielov:

– Zo zoznamu si vyberiete útulok, ktorému máte záujem pomôcť.

– Na stránke sa objaví krmivo, ktoré práve daný útulok potrebuje. Taktiež sa zobrazí pri konkrétnom krmive množstvo, ktoré im presne chýba spolu s cenou za dané krmivo.

– Podľa vášho uváženia a finančných možností si vyberiete krmivo, ktoré im chcete poslať.

– Všetko, čo ste vybrali, budete mať v košíku (ako pri iných e-shopoch), stačí iba zaplatiť a nakoniec vybrať, do ktorého útulku má byť krmivo doručené.

– Poštovné a balné poplatky sa neúčtujú, platí sa iba za samotný tovar.

Naozaj to funguje

Môžem potvrdiť, že celý proces je veľmi jednoduchý. Celý nákup zaberie iba niekoľko minút. O svojom nákupe dostanete aj potvrdzovací email, teda budete presne vedieť čo, koľko, kedy ste nakúpili a kam bude krmivo odoslané. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, všetky podrobné informácie nájdete priamo na stránke https://www.preutulky.sk/. Ja som si všetko, čo majú zverejnené, pozorne prečítal a presvedčili ma.

Verím, že sa nám spoločne podarí aj takýmto spôsobom pomáhať zvieratkám, pretože si to istotne zaslúžia.